Love Anime Naruto
Buna ziua! Staff-ul forumului "Love Anime Naruto" va ureaza "Bun Venit!"
DAca nu aveti cont ar fi foarte frumos daca va-ti face.
Si nu uitati sa treceti pe la regulament prima data. Byebye:*
----------------------------------------------------------------------------------------------
Staff-ul Love Anime Naruto!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Love Anime Naruto
Buna ziua! Staff-ul forumului "Love Anime Naruto" va ureaza "Bun Venit!"
DAca nu aveti cont ar fi foarte frumos daca va-ti face.
Si nu uitati sa treceti pe la regulament prima data. Byebye:*
----------------------------------------------------------------------------------------------
Staff-ul Love Anime Naruto!
Love Anime Naruto
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Friends of the opposite sides

4 participanți

In jos

Friends of the opposite sides Empty Friends of the opposite sides

Mesaj Scris de Bya Sam Dec 29, 2012 5:08 am

Cu 3 ani in urma locuiam impreuna cu tatal meu la castelul haitei noastre, Eternal si il ajutam in razboiul intre lupi si feline pe care il purtam, de sute de ani. Ultima data cand am vazut lumina zilei a fost la ultimul razboi cand eu cu tata am reusit sa ne strecuram in castelul felinelor si sa ucidem regina,dar
s-a dovedit a fi o idee proasta avand in vedere ca eu am fost capturata si inchisa in temnita, iar tata a fost grav ranit ,dar nu stiu ce s-a intamplat cu el deoarece am fost inchisa in celula asta si aici am ramas pana in ziua de azi. Cum am supravietuit? Noroc ca exact cu o saptamana inainte de a fi captura-ta, Sara, o fata foate draguta de la castel ,m-a invatat o tehnica prin care iti poti opri bataile inimii ca si cum ai fi mort , pe scurt un fel de hibernare. Inca nu stapanesc bine tehnica deoarece nu am prea avut timp sa o exersez asa ca , uneori ma mai trezesc . Celula asta e cel mai rau loc in care am stat si la 13 ani am fost in vizuina unei tarantule gigantice, e rece ,intunecata si dea lungul holurilor se aud tipetele de disperare ale victimelor prinse de feline,care sunt totodata si vampiri. Brrrrrr ma trec toti fiorii, cred ca o sa ma "culc" la loc. Dar offffff nu pot sa dorm si nuci nu ma mir aici au murit sute de persoa-ne, daca nu chiar mii, acu' poate ma mai bantuie ceva fantoma,dar nu e un spirit simt o prezenta ciudata si nu prea cred ca o sa fie un cos cu dulciuri .
Dea lungul holului se aud pasi si pare ca acel cineva care nu are altceva de facut decat sa nu ma lase pe mine sa dorm se apropie ,sa fiu sincera nu vad nimic deoarece sunt inconjurata de niste pereti ingusti cu multe inscripti care aveau rolul de a nu ma lasa pe mine sa scap.Dintr-o data linistea de
mormant e intrerupta de o sabie care taie asa-zisa mea celula in doua si aproape ca imi taie capul , dar nah nu se putea sa nu ma aleg cu o zgarietura pe obraz de unde incep sa curga siroaie subtiri de sange. Sar repede in sus pentru a evita acea sabie si dau cu ochii de o fata care avea parul roz,pana la talie ,bretonul pe o parte acoperindui ochiul stang si culoarea era unica,nu mai vazusem asa ceva inainte, irisul e negru cu o floare sosie in mijloc. Hmmmmmm parca imi aminteste de cineva............de.....................REGELE SI REGINA FELINELOOOR ?!?!?![/color][/color]Cred ca ar trebui sa plec de aici ,ochii aia nu-s asa doar de aspect , la o singura persoana am mai vazut ochii astia: la regele felinelor. Oricum nu pot lupta acum deoarece sunt prea slabita si trebuie sa-mi caut sabia si lantisorul cu otrava. Pe unde mi-or fi pus nenorocitii astia armele?!?!?!?! Feo cred ca am scapat de fata aceea nu o mai vad pe nicaieri .O iau pe primul coridor care imi apare in cale si incep sa alerg.Oh o rascruce,pe unde drq s-o iau?!?! Hmmmm, sau putin pe ganduri si ma hotarasc s-o iau in dreapta,mereu aleg dreapta, sper sa nu dau nas in nas cu vreun paznic. OOOO firar , mi s-a parut ca aud niste pasi, sper ca nu ma urmareste cineva. Acum serios nu ams surzit inca,sper, sunt 89% sigura ca nu-s singura pe-aici . Deodata trece pe langa mine o umbra si nici nu apuc sa zic "AAAAAAAAAAAA" ca simt o durere de nesuportat in stomac. Argh..........firar al drq...de............sabie.In urmatoarea clipa cad intr-un somn adanc si
cand ma trezesc realizez ca sunt "transportata" cu o masina. Ma uit in jur dar nu vad aproape nimik deoarece era intuneric,bezna . Oh doamne isi permit sa ma atace si totusi nu isi permit un bec ?!?!?! Ma iut intr-un colt al dubitei asteia cat cutia de chibrite si remarc un obiect mic, albastru si stralucitor. Ia stai o clipa....albastru, stralucitor?!?!Ma apropiu si vad ca acel ceva stralucitor e chiar lantisorul meu. YAYYYY ,l-am gasit. Acum une imi este sabia???Caut vreo 5 minute dar o gasesc rapid dar ma hotarasc sa nu o iau cu mine in caz ca ma duc undeva deoarece as da de banuit , inca o data ma bazez doar pe
colti si gheare...soooper.Ma apropiu de un gemulet micut de unde puteam suzi ce spun cele doua fete din fata. DOUA?!?!De cand criminali fac
parteneriat????Acuma shhhh sa aud ce zic
-Eu una credeam ca o sa fie mai greu sa prindem criminalul ce a ucis-o pe regina,spune o fata bruneta de langa sofer. Ceee tu , vrei sa-ti arat batai de cap ,stai numa sa-mi revina puterile !!!Soferul era chiar fata cu parul roz care m-a atacat.Cand vroiam sa ma intorc sa vad ce pot face cu ranile am auzit ceva ce ma lasat gura-casca:
-Bella , taci dreq din gura , stii doar ca regina era mama mea!!!
-Ok ,imi pare foarte rau Saku:(
CEEEEE?!?!?!MAMA EI?!?!?! SI ATUNCI CINEI BRUNETA?????
Dupa un timp de mers in care am avut cat de cat timp sa-mi refac o parte din puteri,masina se opreste si intra cineva in masina.Era fata aceea bruneta, wow nu pare asa de rea dar cred ca aparentele inseala(poate) ochii ei erau un albastru cu putin turcoas pe langa pupila si parul brunet aproape pana la talie . Wow numi ine sa cred ca ea m-a ranit Dupa ce coboram din masina il vad pee...............MOS CRACIUN imi pare rau ca e scurt dar o sa fac tot posibilul sa le fac mai lungi si sa stiti ca vreau ce vrea oricine
[/center]
[/size]altcineva..........commuri
Bya
Bya
Moderator

feminin Mesaje : 12
Data nasterii : 06/07/1999
Data de inscriere : 25/12/2012
Varsta : 25
Localizare : pe Luna
Joburi/Distractii : ♥drawing♥
Stare de spirit : mai ciudata :P

Sus In jos

Friends of the opposite sides Empty Re: Friends of the opposite sides

Mesaj Scris de Vizitato Sam Dec 29, 2012 8:18 am

bya vreau sa iti zic k imi place si vreau next-ul repede.Bafta la scrisss!!!


Ultima editare efectuata de catre katherina14 in Sam Dec 29, 2012 8:22 am, editata de 2 ori

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Friends of the opposite sides Empty Re: Friends of the opposite sides

Mesaj Scris de Alexia Mier Ian 09, 2013 11:26 pm

Hey Bya:*e un inceput foarte interesant si deabea astept sa citesc next-ul. Am totusi o intrebare, o sa fie si parti romantice sau doar actiune si lupte?
Alexia
Alexia
Admin

feminin Mesaje : 45
Data nasterii : 18/05/1996
Data de inscriere : 23/12/2012
Varsta : 28
Localizare : in ceata
Joburi/Distractii : I ღ music
Stare de spirit : plictiseala

Sus In jos

Friends of the opposite sides Empty Re: Friends of the opposite sides

Mesaj Scris de Bya Sam Feb 02, 2013 10:06 am

Capitolul 2

Era regele felinelor cu un ranjet diabolic intiparit pe fata.Oare char trebuia sa ma astept la asta ?!?! M-as fi dus sa-i trag una dar nu puteam deoarece Saku si bruneta ma tineau imobilizata.Si acum ce fac,astept sa ma omoare sau ceva de genul asta?Off unde-i haita cand ai nevoie de ea?!Am inchis ochii incercand sa gasesc un plan de scapare dar nu imi venea in cap decat imaginea unui lup alb servit la pranz unui dragon.Mi-am intredeschis ochii si abia acum imi dadusem seama de ceva .....bruneta e lup....De ce ar trada alt lup?Sau poate nu ma trada?Am simtit cum slabeste putin stransoarea asa ca am vazut o oportunitate de a scapa.Mi-am luat infatisarea de lup si cele doua fete mi-au dat drumul instantaneu si am luat-o nebuneste la goana spre padure,evitand pisicile care-mi ieseau in cale.Ultimul lucru pe care l-am auzit a fost regele tipand ca un descreerat:
-PRINDETIOOOOOOO!!!!
Cand am ajuns in padure am realizat ca cele doua inca ma urmareau.Pana la teritoriul haitei era destul de mult de mers.Singura mea salvare ar fi sa urlu si sa sper ca ma v-a auzi cineva din haita.
Am riscat si am privit in spate, vazand tocmai ce nu voiam :un lup negru si o pantera...Cand am vrut sa intorc privirea in fata am vazut doar doua lucruri:un trunchi solid de copac si multe stelute verzi.M-am trezit dar nu voiam sa deschid ochii de teama ca as vedea niste medici gata,gata sa ma despice sa vada ce culoare are sangele meu.Am riscat si am deschis un ochi dar in loc sa vad medici nebuni le-am vazut pe cele doua fete vorbind in soapta . Cand cea bruneta a vazut ca m-am trezit mi-a intins mana dar eu am marait scurt si am dat sa fug ,dar m-a prins de umeri un baiat de vreo optsprezece ani saten,cu ochii galbeni de lup si bretonul pe ochiul drept.M-am uitat in jur si am observat ca mai erau un baiat blond cu ochii verzi care o tinea pe bruneta de mana,UUUU<3,doi baieti brunet ,unul tot de optsprezece ani si pustiul avea cam 13,nu-mi vea sa-mi cred ochilor......ce cauta Sara cu Kuno aici?! se pare ca nu stiam totul despre fostii mei coechipieri.Baiatul imi da drumul din stransoare si ii face semn brunetei,care s-a ridicat in picoare de pe pamantul uscat si si-a scuturat tricoul de tarana.
-Buna!Eu sunt Bella ,acesta e Usui,yub. meu,a spus ea inrosindu-se putin.Cel care te-a prins e Dheetwo (se citeste Detu!!!!),brunetii sunt Sas'ke si Black, ea e Saku iar pe Kuno si Sara ii stii deja.
-Mdea.....si ce aveti de gand sa-mi faceti? am murmurat eu oftand.
-Defapt am vrut sa te salvam ,a pus Dheetwo cu o voce calma si blanda .
-Si atunci de ce Bella era cat peaci sa ma omoare?!am spus eu cu o voce dura in timp ce aratam cu degetul spre bruneta.
Ea s-a facut mica cat un purice si sa ascund in spatele lui Usui.
-Pai acum ca am facut prezenta ar trebui sa mergem pe tertoriul haitei,nu crezi?M-a intrebat Sakura in timp ce se scutura de praf
-O......K
Am incercat sa ma ridic sprijinindu-ma de copacul de langa mine , dar m-am prabusit la pamant.
-Ce s-a intamplat,esti cumva ranita?!A spus Bella ingrijorata.
-Pai cred ca CINEVAA nu avea in ce sa-si infiga sabia!!
Dheetwo m-a luat in brate si ma dus pana la locul unde trebuia sa ajungem.Cand am ajuns am fost uimita sa vad ca nu mai ramasese din castel decat ruine.
-Zicetimi va rog ca cu au castigat felinele razboiul!! am susotit eu nervoasa
-Nu!defapt vechea pereche alfa ,adica parintii tai, si-au mutat teritoriul dar lupii tineri ai haitei au refuzat sa-i urmeze
-Si atunci voi unde stati?am intrebat eu
-Pai tatal tau a construit un complex la cativa km de Vail inainte sa plece ,mi-a raspuns Sara.
Am vazut ca dou lupi se apropie de noi si-si iau infatisare umana.Erau Red si Elly,mi-i aduc aminte de cand erau mici,sunt cu doi ani mai mici ca mine.
-Bun,hai acasa !a sugerat Bella zambitoare.
Am incuviintat toti din cap si ne-am indreptat spre drum,in timp ce tot in bratele satenului eram.Pe marginea drumului erau parcate doua masini : un Porche negru si un Land Rover alb.Dheetwo l-a rugat pe usui sa-i ia cheile din buzunar si sa deschida usa masinii negre.Usui a luat cheile din buzunarul lui Dheetwo si a deschis usa de la locul de langa sofer.Satenul ma asezat pe scaunul respectiv si apoi le-a deschis usa din spate lui Usui,Bella si kuno in timp ce ceilalti urcau in masina lui Sas'ke cu exceptia lui black care a preferat sa alerge pana la complex.Cand am ajuns am fost uimita cand am vazut un...........MARE CEVA
Bya
Bya
Moderator

feminin Mesaje : 12
Data nasterii : 06/07/1999
Data de inscriere : 25/12/2012
Varsta : 25
Localizare : pe Luna
Joburi/Distractii : ♥drawing♥
Stare de spirit : mai ciudata :P

Sus In jos

Friends of the opposite sides Empty Re: Friends of the opposite sides

Mesaj Scris de darky.angel Sam Feb 02, 2013 10:16 am

Wow Bya e soooper!!!Insfarsit teai hotarat si tu sa pui nextu dupa un mileniu=]]]]Afost foarte fain(ai vazut ca stii sa faci descrerea,tiam spus eu da' tu BATMAN BATMAN=]]]]])Astept nextu,de data asta sper sal bagi mai repede:)).Te pwp I love you
darky.angel
darky.angel

feminin Mesaje : 18
Data nasterii : 17/01/2000
Data de inscriere : 25/12/2012
Varsta : 24
Localizare : In spatele tau..
Joburi/Distractii : Music is my life..
Stare de spirit : Crazy ca deobicei.!!!

Sus In jos

Friends of the opposite sides Empty Re: Friends of the opposite sides

Mesaj Scris de *β∈lla* Vin Feb 15, 2013 1:27 pm

Sall Bya,scz k nu am trecut de multttttttttttttttttttttttttttttttttttttttaaaa.vreme pe aici,sorry:((. Imi pl foarte mult fic-u.Ce e cel mai amuzant lucru este ca folosesti cuvantu "DEFAPT" de foarte multe ori,si in viata de zi cu zi,dar nu e o problema,ma amuza.Bafta! si nextu
*β∈lla*
*β∈lla*

feminin Mesaje : 13
Data nasterii : 01/06/1999
Data de inscriere : 25/12/2012
Varsta : 25
Localizare : Marele Zid Tiganesk
Joburi/Distractii : ☆ Crazy Party ☆
Stare de spirit : Nebuna anului 2013...si urmatori ani care vor urma....

Sus In jos

Friends of the opposite sides Empty Re: Friends of the opposite sides

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum