Love Anime Naruto
Buna ziua! Staff-ul forumului "Love Anime Naruto" va ureaza "Bun Venit!"
DAca nu aveti cont ar fi foarte frumos daca va-ti face.
Si nu uitati sa treceti pe la regulament prima data. Byebye:*
----------------------------------------------------------------------------------------------
Staff-ul Love Anime Naruto!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Love Anime Naruto
Buna ziua! Staff-ul forumului "Love Anime Naruto" va ureaza "Bun Venit!"
DAca nu aveti cont ar fi foarte frumos daca va-ti face.
Si nu uitati sa treceti pe la regulament prima data. Byebye:*
----------------------------------------------------------------------------------------------
Staff-ul Love Anime Naruto!
Love Anime Naruto
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Vampirii sudului

3 participanți

In jos

Vampirii sudului Empty Vampirii sudului

Mesaj Scris de Alexia Lun Dec 31, 2012 12:05 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

  • Vampirii sudului este o serie de 12 carti, publicate pentru prima data in 2001 de celebra scriitoare Charlaine Harris. Seria vampiri sudului sta la baza unui serial de televiziune HBO. Prima carte poarta numele de "Morti pana la apus". Cartea a douăsprezecea a fost lansata pe 1 mai 2012. Scriitoarea a avut un contract initial doar pentru 10 cati, dar a anuntat ca a semnat un nou contract pentru inca 3 carti. Ultima carte va fi lansata pe 7 Mai 2013.

  • Harris dezvolta o mitologie detaliata si o istorie alternativa care sa apropie fiintele supranaturale de cele reale. Vampirii si-au facut publica existenta datorita faptului ca se hraneau cu sange sintetic, avand denumirea de True Blood, astfel nu mai trebuiau sa omoare oameni.

  • Majoritatea oamenilor erau speriati, se temeau de ei si vroiau sa-i omoare, considerandui creatii ale diavolului. Musulmanii i torturau si apoi i omorau, unele tari refuzau sa recunosca existenta lor, altele i recunosteau dar nu i torturau. SUA , Marea Britanie , Mexic , Canada , Japonia , Elvetia erau tarile care le dadeau drepturi egale cu ale oamenilor, dar fara dreptul de a se casatori.

  • Seria este narata din perspectiva lui Sookie Stackhouse, personajul principal. Ea este chelnerita si telepata in oraselul fictiv Bon Temps, din regatul Louisiana. Ea era dornica sa intalnesca un vampir, dar in acea zona nu ajunsese nici unul. Intr-o zi cand era la lucru, in bar a intrat un vampir, iar Sookie a devenit foarte entuziasmata. Bill si Sookie au inceput sa aiba o relatie, dar nu a durat mai mult de un an. Mai multi vampiri au aflat de puterile telepatice ale lui Sookie, ea devenind astfel ajutorul lor in tot felul de cazuri, astfel ca necazurile se tineau scai dupa ea. Multi au incercat sa o omoare dar nu au reusit. Avand acest dar, dar in acelasi timp si blestem dupa spusele ei, Sookie atrage cu sangele ei de zana comunitatea supranaturala masculina , acest lucru creindui probleme pe plan sentimental.
Alexia
Alexia
Admin

feminin Mesaje : 45
Data nasterii : 18/05/1996
Data de inscriere : 23/12/2012
Varsta : 28
Localizare : in ceata
Joburi/Distractii : I ღ music
Stare de spirit : plictiseala

Sus In jos

Vampirii sudului Empty Re: Vampirii sudului

Mesaj Scris de darky.angel Mier Ian 09, 2013 2:23 pm

SOPPPERRR!Cartile cu vampiri sunt preferatele mele.Din descrierea ta,se pare ca sunt niste carti interesante. Very Happy
darky.angel
darky.angel

feminin Mesaje : 18
Data nasterii : 17/01/2000
Data de inscriere : 25/12/2012
Varsta : 24
Localizare : In spatele tau..
Joburi/Distractii : Music is my life..
Stare de spirit : Crazy ca deobicei.!!!

Sus In jos

Vampirii sudului Empty Re: Vampirii sudului

Mesaj Scris de Hurricane Mar Mar 26, 2013 4:21 am

Tare rau am citit 2 dintre ele.Si sunt chiar tari dar nu am mai avut timp (Scoala e de vina)CArtile sund super tarii merita citite.
Hurricane
Hurricane
Admin

feminin Mesaje : 64
Data nasterii : 11/07/2000
Data de inscriere : 23/12/2012
Varsta : 24

Sus In jos

Vampirii sudului Empty Re: Vampirii sudului

Mesaj Scris de Alexia Mar Mar 26, 2013 4:35 am

Eu de abea acum termin volumul 9 si din pacate deocadata sunt numai 11 volume in total, restul habar nu am cand o sa apara si la noi in tara, in New York pun pariu ca au aparut demult toate 14:-w oricum bafta la citit daca vrei sa le termini:* kiss you sweety
Alexia
Alexia
Admin

feminin Mesaje : 45
Data nasterii : 18/05/1996
Data de inscriere : 23/12/2012
Varsta : 28
Localizare : in ceata
Joburi/Distractii : I ღ music
Stare de spirit : plictiseala

Sus In jos

Vampirii sudului Empty Re: Vampirii sudului

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum