Love Anime Naruto
Buna ziua! Staff-ul forumului "Love Anime Naruto" va ureaza "Bun Venit!"
DAca nu aveti cont ar fi foarte frumos daca va-ti face.
Si nu uitati sa treceti pe la regulament prima data. Byebye:*
----------------------------------------------------------------------------------------------
Staff-ul Love Anime Naruto!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Love Anime Naruto
Buna ziua! Staff-ul forumului "Love Anime Naruto" va ureaza "Bun Venit!"
DAca nu aveti cont ar fi foarte frumos daca va-ti face.
Si nu uitati sa treceti pe la regulament prima data. Byebye:*
----------------------------------------------------------------------------------------------
Staff-ul Love Anime Naruto!
Love Anime Naruto
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Poisoned With Love

In jos

Poisoned With Love Empty Poisoned With Love

Mesaj Scris de MeeaMiaw Mar Iul 30, 2013 5:05 am

Capitolul 1.Vacanta
 
-Kate! Trezeste-te! Este ultima zi de scoala! Mi-am intins mana , am deschis winamp-ul  de pe laptop si  am dat click din intamplare pe una dintre piese. Boxele bubuiau pe piesa [b style="font-family: 'Trebuchet MS', sans-serif; font-size: 13.5pt; line-height: 115%;"]Santagold –Sturstruck[/b]. Am inceput sa cant.
Do it again and I'll see you tomorrow
I want to get it, you've got something to borrow
Give me, give me, right of my own
'Cause when I throw you on again
I buy it but it don't measure up
What is the missing ingredient?
I, I see you fade
I, I see you fade away
I, I see you fade
I, I see you fade away....
M-am ridicat din pat, mi-am luat piaptanul de pe noptiera si am inceput sa imi piaptan parul meu blond si ciufulit. Dupa ce am terminat m-am indreptat spre dulap de unde mi-am scos o bluza gri, un hanorac negru, jacheta mea preferata army, pantaloni negri si in picioare tenisi negri etnies . M-am imbracat, am inchis laptopul, am iesit din camera si m-am indreptat spre bucatarie.
-Buna dimineata, Sweetheart!imi spuse mama cu zambetul pe buze.
-Buna dimineata, i-am spus zambindu-i si m-am pus la masa.
-Ti-am facut ochiuri cu bacon. Imi puse farfuria pe masa in fata mea. Pofta buna, imi spuse si ma pupa pe crestet.
-Multumesc, i-am spus si m-am pus sa mananc. Dupa ce am terminat mi-am spalat farfuria m-am dus in baie unde m-am spalat pe dinti si pe fata.
-Mama eu am plecat, i-am spus in timp ce mi-am pus ghiozdanul pe spate.
-Bine draga mea sa ai o zi frumoasa.
-Multumesc.  Am iesit din casa. Vremea era una mohorata, iar vantul batea cu putere. Am strambat din nas.
-Vremea asta nu o sa imi strice dispozitia. Defapt ce vorbesc? Nimeni si nimic nu o sa poata sa imi strice dispozitia. Pentru ca ii vacanta , am spus cu zambetul pe buze indreptandu-ma spre liceu. Dupa 15 minute eram in fata liceului. Am intrat inauntru si m-am indreptat spre dulap. Langa mine isi facu aparitia Lexi.
-Buna, Kate! Imi spuse zambindu-mi.
-Hey, Lexi! I-am spus si am imbratisat-o pe prietena mea cea mai buna. Am ajuns in fata dulapurilor noastre le-am deschis amandoua si ma inceput sa cotrobaim.
-Wow, inca nu imi vine sa cred ca incepe vacanta, spuse Lexi uimita.
-Nici mie. Abia asteptam ziua asta, i-am spus intorcandu-ma spre ea. Lexi statea jos si isi cauta ceva in ghiozdan. Era imbracata cu un maieu verde cu cap de mort, jeansi bleu si in picioare vensi negri. Parul ei negru putin ondulat ii venea pe fata.
-Gata l-am gasit. Se ridica in picioare si imi arata oglinda. Am ridicat o spranceana.
-Nu te uita asa la mine stii bine daca ma machiez acasa maica-mea face spume la gura. –Si sunt deacord cu ea. Ultima data cand am dormit la ea si ne-am machiat maica-sa asa de nervoasa era ca i-o aruncat toata trusa pe geam afara-.
-Oricum tu nu ai nevoie de machiaj, esti frumoasa asa cum esti, i-am spus zambind.
-Multumesc .....sii?se uita la mine dand din sprancene.
-Si ce?am spus eu uitandu-ma ciudat la ea.
-Si..ce vei face in vacanta asta?m-am uitat in jos si mi-am scos telefonul din buzunarul de la jacheta.-Nimic. Nici un mesaj-.M-am uitat la ea.
-Vara asta o sa stau cu Strike, i-am spus simtind cum imi i-au foc obrajii. Dar tu?am spus rapid.
-Ce dragut. Eu o sa merg cu parinti in grecia o luna.
-Serios? O luna.
-Eh..nu ii mare chestie mergem sa o vizitam pe matusa-mea si.... . Clopotelul suna intrerupandu-ne discutia.
***
Am iesit impreuna cu Lexi afara din liceu. Toti incepeau sa strige, sa danseze si sa cante. Am luat-o pe Lexi de mana ne-am aruncat ghiozdanele langa celelalte.
-Vacantaa!! Am inceput sa strigam eu si Lexi pana am ramas fara aer. Telefonul vibra in jacheta mea. M-am intreptat spre liceu si m-am pus pe scari. Era Strike. Am raspuns.
-Heey, iubire!Ce faci?imi spuse Strike.
-Da bine sunt in curtea scolii. Ne facem de cap, am spus eu razand.
- De astea faci?incepe si el sa rada.
-Aha. Vii sa ma iei?
-Da sunt aproape de liceu mai am de trecut o strada.
-Ok.  Pai....ne vedem la poarta?
-Da sigur.
-Bine, te astept. Te iubesc.
-Si eu. Am inchis si m-am indreptat spre Lexi.
-Hey..Lexi, eu ma duc ma asteapta Stike.
-Am inteles. Veni spre mine si ma pupa pe obraz. Vacanta frumoasa sa ai. Sper sa ne vedem.
-Mersi mult, i-am spus si am imbratisat-o. Sper si eu. Mi-am luat ghiozdanul si m-am dus spre poarta. Spre surprinderea mea Strike ma astepta la poarta.Era imbracat cu un tricou negru, pantaloni bej si in picioare vansi negri. Se apropie de mine si ma saruta. Buzele sale pline se potriveau perfect cu ale mele. Simteam ca ma topesc. Inima o lua la galop. Alaturi de el ma simteam il al 9-lea cer. Mi-am plimbat  degetele in parul lui saten. Dupa cateva minute isi dezlipi buzele de ale mele si ma privi in ochi. Ochii aceia albastri ca doua pietre pretioase in care iti face sufletul sa iti tresara. In ochii aceia am auzit primul cantec de dragoste si am stiut ca pe el il voi iubi pentru totdeauna. In clipa aia mi-a venit o idee. L-am luat de mana si l-am tras dupa mine.
-Heey! Unde mergem?ma intreba lasandu-se tras de mine.
-Mi pofta de o inghetata, am spus eu.
-Ai distrus momentul romantic pentru o inghetata?imi spuse abtinandu-se sa nu rada.
-Pff...ce sarcastic mai esti si tu, i-am spus strambandu-ma la el. Gata am ajuns. M-am indreptat spre standul cu inghetata.
-Da?Poftiti, ne spuse doamna de dupa stand. Am analizat fiecare fel de inghetata. Rom, ciocolata, fistic, fructe de padure, vanilie, piersici, alune, cafea, lamaie si menta.
-Hm..am sa iau cu vanilie si menta si vreau la cornet, i-am spus zambind. M-am intors spre Strike.
-Tu nu vrei?l-am intrebat.
-Nu mersi o sa gust din al tau, imi spuse si imi facu cu ochiul, ceea ce ma facu sa rad, dar m-am abtinut.
-Poftiti, imi spuse doamna de la stand. Imi dadu cornetul cu inghetata. Face 5 lei. M-am pregatit sa scot banii din jacheta, dar Stike isi scoase banii din buzunarul de la pantaloni si ii inmana.
-Poftiti, ii spuse si ne-am continuat drumul.
-Mersi, i-am spus lingand din inghetata si facandu-ma pe nas.
-Mutulico, imi spuse apropiindu-se de mine si lingandu-ma pe nas. Mmm..imi place.
-Perversule, i-am spus uitandu-ma la el. M-am ridicat pe varfuri, deoarece el ii cu un cap mai mare ca mine si l-am sarutat. Un sarut dulce, dulce, dar spre uimirea mea telefonul imi vibra in jacheta.
-Nu raspune, imi spuse printre saruturi.-Dar trebuia sa raspund-.M-am desprins de el, mi-am scos telefonul din jacheta nervoasa si am raspuns la telefon.
-Da, mama.
-Draga mea, vino acasa. Eu si tatal tau avem ceva de discutat cu tine.
-Si nu poate sa mai astepte?am inceput sa dau din maini.
-Nu. Vino acasa. Te rog.
-Ok, am spus dandu-mi ochii peste cap si am inchis convorbirea.
-Ce sa intamplat?
-Trebuie sa merg acasa, i-am spus nervoasa.Tot drumul spre casa niciunul nu a scos o vorba. Am ajuns in fata casei. Am oftat. Se apropie de mine si isi apasa buzele de ale mele. Mi-am pus mainile in jurul lui si m-am ridicat pe varfuri. Am stat asa cateva minute bune. Intr-un final ne-am despartit. Respiram sacadat.
-Te sun mai incolo, i-am spus sarutandu-l pentru ”ultima oara”.
-Ok, imi zambi si se indeparta. Am intrat in casa, m-am descaltat si am intrat in bucatarie. Mi-am pus ghiozdanul pe scaun si m-am uitat la ei.
-Da?Pentru ce m-ati chemat?am spus uitandu-ma la amandoi. Mama se ridica de pe scaun si se uita la mine.
-O sa mergi in tabara, imi spuse entuziasmata.
-Cee?
MeeaMiaw
MeeaMiaw

feminin Mesaje : 3
Data nasterii : 17/06/1996
Data de inscriere : 24/07/2013
Varsta : 28
Localizare : Baia Maree
Joburi/Distractii : Works for Lil Wayne
Stare de spirit : Naspa.

Sus In jos

Poisoned With Love Empty Re: Poisoned With Love

Mesaj Scris de MeeaMiaw Mar Iul 30, 2013 5:07 am

Personaje :
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MeeaMiaw
MeeaMiaw

feminin Mesaje : 3
Data nasterii : 17/06/1996
Data de inscriere : 24/07/2013
Varsta : 28
Localizare : Baia Maree
Joburi/Distractii : Works for Lil Wayne
Stare de spirit : Naspa.

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum